Yeni Ford Focus 2019 model yılı

Kompakt otomobil Ford Focus ülkemizde 1999 yılında çıktı. O zamandan beri 500 binden fazla kopya satıldı. 2010 yılında piyasaya sürülen üçüncü nesil Focus, Rusya'da en popüler yabancı otomobil oldu ve 2012 yılında “Küçük orta sınıf” kategorisinde “Yılın Otomobili” ödülünü kazandı.

Mevcut modelin 2014 yılının başında en son planlanan yeniden şekillendirilmesi, yeni otomobil modelinin piyasaya sürülmesi konusunda Amerikan otomobil üreticisinin açıklanması bekleniyordu.

Dördüncü nesil Ford Focus'un üretim versiyonu son zamanlarda test denemelerinde görülmüştür. Bildirildiğine göre, araç daha önceki sunumunu gösteren son halini almış durumda.

Belki de bu, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleşecek. Muhtemelen yeni ürün, bu sonbaharda 17.000 ila 18.000 ABD doları arasında bir başlangıç ​​fiyatıyla 2019 model olarak sunulacak.

Amerika'dan Meksika'ya üretimin aktarılmasıyla ilgili önceki bilgilerin aksine, popüler kompaktın Asya'daki bir fabrikada üretileceği biliniyordu. Ana rakipler Chevrolet Cruze, Honda Civic, Mazda 3, Subaru Impreza, Toyota Corolla olacak. ve Volkswagen Golf.

Aracın görünüşü ve yapısı

Yaklaşan Odaklamanın mevcut modelden biraz daha uzun ve geniş olacağı biliniyordu. Bu, kabindeki boş alanda artışa yol açmalıdır. Mevcut model özellikle arka yolcuların iniş için uygun değildir, bu nedenle akslar arasındaki ek uzunluk bu problemi çözmelidir.

Büyük ihtimalle, bagajda da bir artış beklemeliyiz. Ve bu iyi haber, çünkü üçüncü nesil Ford Focus bu alanda da başarılı olmadı.

yeni bir vücutta ford focus 2019

Zaten tanıdık vücut stilleri - sedan ve hatchback - kesinlikle satın alınabilir. Geliştiricilerin eski şasiyi artık kullanamayacakları ve yeni platformda "sıfırdan" bir araba üretecekleri bekleniyor.

Bu nedenle, yeni ürün daha zorlu yeni çarpışma testleri standartlarını karşılamak için daha kolay ve daha zor olacaktır. Daha dayanıklı ve güvenli bir gövdeye ek olarak, Focus, otomobil üreticisinin en son gelişmelerinden mükemmel bir şekilde ayarlanmış bir süspansiyon alacaktır.

Araba hala kamuflaj kamuflajı içerdiğinden, casus fotoğraflardan görünüşle ilgili bazı detayları yargılamak zor.

Dördüncü nesil, ön tekerleğin önünden başlayıp arka kanadın tepesine kadar yükselen yepyeni bir iki katmanlı ızgara ve daha etkileyici bir vücut stili sergiliyor.

Ford Focus 2019 fotoğrafı

Genel olarak, yeni tarzın eski, çok sevilen üçüncü nesil tasarımı tamamen gölgede bıraktığı görülmemektedir.

Yenilik, yerini alacağı modelden daha sportif görünüyor. Bir sonraki 2018 model yılı Ford Focus, muhteşem LED farlarını ve tamamen yeni görünen yeniden tasarlanmış stop lambalarını göstermekten çekinmiyor. Bagaj kapağının tüm genişliğini uzatırlar.

Yakıt kapağı artık arka ışığın yanında değil. Şimdi arka kapıya daha yakın tarafta.

Yeni Ford Focus'un iç tasarım ve donanımı

ford odak iç

Dekorasyon açısından yeni iç mekan çok şık görünüyor. Mevcut modelin tasarımından yeni yüksek kaliteli materyaller ve onların yetkili uygulamaları ile farklıdır.

Salonun vurgusu, ön panelin üst kısmında bulunan modern bir bilgi ve eğlence sisteminin geniş bir dokunmatik ekranı olmalıdır.

Benzer bir multimedya kompleksi artık son nesil Ford Fiesta'da. Artık orta konsolun ana yığını şimdilik biraz ucuz görünüyor.

Ford Focus restyling

Ağa sızan görüntülerden bir tanesinde, kapı panellerinde devasa beyaz plastik havalandırma delikleri görülebilmektedir, ancak bu, büyük olasılıkla, kapıların iç tasarımı henüz tamamlanmadığı için, oldukça göze çarpan bir şekilde görünen test numuneleridir.

Kontrol panelinin üst kısmında kırmızı alarm butonunu görebilirsiniz, ancak sadece test araçlarındadır.

Ayrıca, tamamen dijital bir cihaz haline gelebilen otomatik bir bekletme fonksiyonuna sahip elektronik park freni de dikkat çekicidir.

Model Özellikleri

ford focus 2019 model yılı

Odaklı standart konfigürasyonun şu anki jenerasyonu, 123 beygir gücünde ve 160 beygir gücünde 2.0 litre dörde sahip, sadece 1.0 litrelik üç silindirli bir EcoBoost turboşarjlı motor sunmaktadır.

Elbette, yüksek performanslı modeller Focus ST ve Focus RS, yeni modele aktarılması beklenen daha güçlü motorlar kullanıyor.

Üretici, dördüncü nesil Ford Focus'a ST ve RS konfigürasyonları için yeni performans odaklı seçenekler de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede güç üniteleri sunacak.

yeni ford odak 2019 model yılı

Giriş seviyesi modelinin, en son Fiesta modelinde kendini kanıtlamayı başarmış olan enerji tasarruflu silindir devre dışı bırakma teknolojisine sahip bir inline-3 motorla donatılması büyük olasılıktır.

Yeni Focus'un elektriklenip elektriklenmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu soru açık kalır çünkü otomobil üreticisinin Model E adı verilen bir elektrikli otomobil ailesi kurması bekleniyor.

Buna ek olarak, Ford, model aralığına 2020'ye, yaklaşık 500 km'lik bir özerk aralıkla bir çeşit kompakt elektrikli SUV ekleyeceğini zaten doğruladı.

Related news

Yeni Ford Focus 2019 model yılı image, picture
Yeni Ford Focus 2019 model yılı 28


Yeni Ford Focus 2019 model yılı 9


Yeni Ford Focus 2019 model yılı 82


Yeni Ford Focus 2019 model yılı 79