Sağlıklı ve sağlıklı yaşamak, tüm durumlar için ipuçları)))
Başparmak
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5
 

Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var?

Harika kokularda nefes almak harika bir şeydir ve yüce. Ancak, tatlar bizi sadece sevindirmekle kalmaz, aynı zamanda dekore eder ve iyileşmek için. Bu fırsat bizim için hazırlanan birkaç hediyeden biridir. Doğa tarafından. Çağımızdan 2000 yıl önce bile, Çin şifalı özellikleri biliyordu. Bazı bitkilerin uçucu yağları. Uçucu yağlar aynı etkiye sahiptir türetildikleri bitkiler olarak, eylemin tek farkı Uçucu yağlar daha güçlüdür.

Sentetik ilaçlardan farklı olarak, sadece spesifik semptomlarla mücadele etmeyi amaçlayan, uçucu yağlar uyumlaştırıcı bir etkiye sahip olmak ve vücudun yeniden kazanılmasına yardımcı olmak denge. Esansiyel yağların en önemli özelliklerinden biri çeşittir. Masaj, aroma banyoları, sıcak ve soğuk gibi uygulamalar soğuk kompresler, kremler, losyonlar ve tuvalet suları.

Uçucu yağlar üretmenin en yaygın yöntemi - buhar damıtma. Yaprakları, sapları, çiçekler, meyveler, tohumlar, esansiyel yağlar iken ahşap, kabuk, kök ve katran buharla muamele edilir serbest bırakıldı, buhar ile bağlandı ve yukarı doğru yükseldi. Soğutucuda Damıtma dumanları tekrar sıvılaşır. Uçucu yağlar sudan daha hafif olduğundan yüzeyinde kalırlar ve kolayca ayrılabilirler. Kalan su esansiyel yağ izleri içeren hidrolit denir ve aynı zamanda kozmetikler (örneğin, gül suyu).

Yağları kullanmanın birkaç yolu vardır. Bu onlarla bir masaj. kullanımı, tentürler ve balmumları bileşimi içinde kullanım yanı sıra, esansiyel yağlarla kozmetik kullanımı. Ayrıca kullanıldı aromaterapi seansları sırasında fitoit regülatörleri olarak yağları tedavi etmek için Oldukça geniş bir hastalık yelpazesi. Bu durumda esansiyel yağların faydaları analjezik sağlayabildikleri gerçeğine dayanır, yatıştırıcı, antiseptik, anti-inflamatuar etkisi.

Uçucu yağların faydaları, hafıza, performans, konsantrasyon geliştirmek mümkün. yağlar Bazı durumlarda kanserojenler atılabilir.Ayrıca yararları immünomodülatörler olarak tezahürlerinde esansiyel yağlar. Yağlar yavaşlıyor yaşlanma süreci, çünkü doğal antioksidanlardır.

Related news

Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var? Neden esansiyel yağlara ihtiyacımız var?