İtalyan mutfağı: nedir ve ne ile yenir? İtalyan mutfağının en iyi tarifleri

üzerinde 27.04.2016

İtalyan mutfağına kayıtsız kalmak mümkün mü? Çeşitli yemekler, kokulu baharatlar, parlak sebzeler, deniz ürünleri bolluğu - hepsi bu eşsiz bir tat tadını çıkarır! Aynı zamanda, İtalyan yemekleri sadece lezzetli değil, aynı zamanda çok güzel. Sıcak İtalya'da, neredeyse tüm yıl boyunca, sebze ve otlar yetişir ve İtalyan şefler başyapıtlarını cömertçe tatlandırırlar. Kendi mutfağında küçük bir İtalya yaratmak ister misin? Ardından, yemek tarifleri yazmak için bir kalem ve kağıt ve bunları yeniden yaratmak için ilham alın!

Makaledeki ana şey


Pizza tarihi

Çoğu kişi için pizza, bir Akdeniz ülkesinin arama kartı olan İtalya'nın ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda, yemek dünya çapında çok fazla yayıldı ve İtalyanların kendi beyin fırtınasıyla gurur duyabileceği gurmeler tarafından çok seviliyor! İlk gecenin gerçek sahibi olmalarına rağmen? Hemen hemen tüm etnik grupların, pizzaları hatırlatan çeşitli dolgular ile yuvarlak kekler pişirmeye giriştiğine inanılıyordu. Ayrıca, modern pizzanın prototipi eski Romalılar ve Yunanlıların yemekleri olarak kabul edilebilir.

pizza_vetchina
Ancak, hamur yerine, ellerinde ne ile terbiye ettikleri sıradan ekmek parçaları kullandılar: et, zeytin, peynir ve sebzeler. Böyle bir "çanak", asker-lejyonerlerin paketine dahil edildi. Genel olarak, Yunanlılar ve Romalılar çoğu zaman pizza mucitleri olarak kabul edilme hakkı için yarışırlar. Platon'un yazılarında, çeşitli kutlamalar ile sık sık masayı süsleyen çeşitli dolgular ile ince yuvarlak ekmekler vardır.
Eski pizzanın tariflerini ve M.Ö. I yüzyıl tarihli Roma Mark Apicius'un yazılarında bulabilirsiniz. Mark, pizzayı zeytinyağı, et, peynir, sarımsak ve üzerine yerleştirilen diğer baharatlarla bir hamur tabakası olarak tanımladı. Eski Pompeii'nin kazıları sırasında böyle bir mutfak yaratılması keşfedilmiştir. Eski Romalılar tarifleri en yakın komşularından ödünç alsalar bile, bu arada plakuntos pizzası denilen kişi, onlara onlara gerekenleri vermelisiniz - efsanevi yemeği çok daha karmaşık ve lağvedilmiş hale getirdiler.
Pizza, domatesin Avrupa'ya sunulduğu ve “yuvarlak ekmeği” mükemmel bir şekilde tamamlayan 16. yüzyıldaki modern görünümüne daha da yakındı. Doğru, hemen pizzaya "katılmadılar", çünkü uzun bir süre zehirli sayılıyorlardı. Bu arada, nispeten ucuz pizza köylü rasyonunun ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak, sadece köylüler değil, aynı zamanda pastaneler de, sadece köylü değil, kokulu yemeklerden! Bu yüzden ilk pizzacılar ve pizza üreticileri görünmeye başladı. O zaman aradılar, şimdi aradılar. Ve sadece isim değişmeden kalmadı, konsept de.

pizza margarita-prigotovlenie-v-italjanskoi-pechi

Geleneksel pizzacı, büyük bir fırını, hamurları yuvarlamak için bir mermer tezgahı ve elbette İtalyan baharatlarıyla bir raftır.
O zamanlar İtalya'nın harita üzerinde gördüğümüz tek İtalya olmadığı göz önüne alındığında, Napoli'de en büyük pizza ve pizza hizmetçisi tutkunları gözlendi. İtalya kralı Umberto I ve eşi Margarita of Savoy 1889'da bu bölgeye geldiğinde, o zamanlar en ünlü pizza kavanozu Raffaelle Esposito'nun hizmetlerini kullanma fırsatını kaçırmadılar. Mutfak uzmanı, taçlanmış kafaların gelişiyle ilgili olarak gerçekten heyecanlandı ve aynı anda birkaç çeşit pizza yaptı. Esposito, onlardan birini vatansever yapmaya karar verdi.
Kırmızı domatesleri, beyaz mozzarella peyniri ve yeşil fesleğen - sevgili İtalya'nın bayraklarının renklerini seçti. Kraliçe, vatansever düşünceden son derece etkilendi ve mutfak ustalığını şükranla bir mektuba not etti. Telaşlı aşçı, teşekkür etti ve yemeğini kraliyet adına verdi! Sonunda, Margarita İtalya'nın en lezzetli yemeği olarak kabul edildi. Biraz daha zaman alacak ve küresel popülerliği kazanacak.

Pizza
Ve pizzadaki genel çılgınlık, Amerika Birleşik Devletleri'nde başladı ve émigrés orada yuvarlak ekmek getirdi. 1905'te, New York'ta ilk pizzacı açıldı. Ve dedikleri gibi, gitti, gitti. Artık İtalyan pizzasına aşina olmayan birini bulmak zor. Malzemelerin içine getiriyoruz, yemek yapıyoruz, klasik tariflerden önemli ölçüde sapıyor, ama yine de pizza pizza kalıyor! Dünyanın en popüler yemeği!


En popüler pizza tarifleri

Aslında, pizza pişirmek kolaydır: Hamuru alır ve buzdolabına her şeyi koyarsınız. Ana şey, peynir içerdiği - her durumda bulunması gereken erimiş ve gevrek peynirdir! Ancak hamur çok ince bir kek veya biraz yemyeşil ve gevrek şeklinde biraz farklı olabilir. Maya varlığı veya yokluğu ile farklıdır.

Önemli: hayır skalok! Pizza hamuru el ile yoğurulur, ilk önce size, mafsallarınızı hamur topunun bir kenarına doğru iterek, uzatın. Sonra avuç içi aktif olarak yanlara doğru çeker. Ancak, bazı düzensizlikler ve çarpmalar kalmalıdır. Hamurun yuvarlanması yeterince etkilidir: muştaların üzerine serilmiş bir gözleme, döner ve hafifçe fırlar. Çok temiz değil? Daha sonra en yakın pizzacıda deneyimli bir pizza üreticisinin hareketlerini izleyin!

Dikkate değer birkaç pizza tarifi sunuyoruz ve efsanevi Margarita ile başlayın!

Margarita

Bu, zaten vejetaryen ve kolay yanı sıra vatansever pizza biliyorum. Kolay ve kalori ve yemek pişirmek. İhtiyacın olacak:

 • Korzh hamuru;
 • Domates pastası - 300 g;
 • Mozzarella - 5 adet;
 • Soğan - 2 adet;
 • Kekik - 1 demet;
 • Tuz ve zeytinyağı.

Pizza

Hamur kabuğu üzerinde dilimlenmiş domates, tuz ile mevsim uzanır. Domates üzerine soğan, dilimlenmiş halkalar ve mozzarella dilimleri koyun. Zeytinyağlı sebzeleri serpin ve kekik serpin, küçük parçalar halinde kesin. 20 dakika pişiriyoruz, bunu odun üzerinde özel bir fırında yapmak ideal.


Tarantella

Bu hoş kokulu pizza, adını İtalyan halk dansından ödünç aldı. Yemek pişirirken ve dans edildiğinde ne oldu? Bu doğru - başka bir şaheser! Tarantella keskin hareketlerle çok enerjik ve etkileyici bir danstır. Ve böyle oldular, çünkü Orta Çağlarda bu türden yardımlar ya da kasılmalar ya da kasılmalar, tarantula ısırmasından kurtulmaya çalıştılar. Daha sonra, bu keskin hareketler tarantella dansına özgü paslar haline dönüştü.
"Tarantella" adlı bir pizza için ihtiyacınız olacak:

 • Kek hamuru, tercihen maya, hava;
 • Tütsülenmiş sosis - tadı;
 • Rendelenmiş peynir - 100 g;
 • Et, tercihen haşlanmış tavuk - 200 g;
 • Zeytin - tadı, yaklaşık 10-12 adet;
 • Zeytinyağı, domates sosu.

Tarantella

Hamur kekini zeytinyağlı serpiştirin. Üzerine ince dilimlenmiş etleri eşit bir şekilde dağıtıyoruz, domates sosuna döküp sosis halkaları ve zeytinler ekliyoruz. Hepsini peynirle serpin, tekrar zeytinyağıyla serpin ve fırına yolla!


Calzone

Calzone kapalı bir pizza türüdür. Bu tür bir “ambalajlama” çeşidinin avantajları vardır: mühürlü bidonun içinde dolgunluğun sıcaklığı ve sıcaklığı daha uzun kalır. Kapalı bir pizza yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • Sosis (tercihen salam) - 200 g;
 • Sert, rendelenmiş peynir - 3-4 yemek kaşığı. kaşık;
 • Yumuşak peynirler - 100 g;
 • Mozzarella peyniri - 300 g;
 • Tavuk yumurtası - 4 adet;
 • Mercanköşk - 2 yemek kaşığı. kaşık;
 • Zeytinyağı, domates sosu, tuz, karabiber tadı.

Photonews

Rendelenmiş peynirde tadı için yumurta, mercanköşk, tuz ve karabiber ekleyin. Zar salamı ve yumuşak peynirler, peynir ve yumurta ile karıştırın. Hamuru zeytinyağıyla çemberleyin ve dolguyu sadece yarısına sürün. İkinci yarısı sıkıca kapatılır ve kapatılır. Ortaya çıkan "hamur" yağını zeytinyağ ile yağlayın, bitkileri serpin ve domates sosu üzerine dökün. Fırına gönderildi.

İtalyan makarnası: tarihçesi

Makarna, İtalyan pizzasının popülaritesinin çok gerisinde değil. Ve geçmişi daha eski ve her zaman İtalya ile özdeşleşmiş olarak kabul edilir. İnsanlar uzak Neolitik Çağ'da tahıl yetiştirmeye başladı. Yakında onları un haline getirmeye başladılar. Ve kesinlikle akıllı ve becerikli biri, unu suyla karıştırıp güneşte kurutmayı tahmin ediyordu. Böyle bir "yemek", modern makarnanın eski atası olarak düşünülebilir.
Yorulmak bilmeyen arkeologlar, 1. yüzyıldan kalma geniş eriştelerin kalıntılarını bulmuşlardır. Bu tür lagane eriştelerinin çağrıldığı ve şimdi olduğu gibi pişirilmediği, ancak fırınlarda pişirildiği varsayılmıştır. Modern makarnayla daha fazla veya daha az benzerlik, İtalya'ya veya daha doğrusu, Araplar tarafından 8. yüzyılda Sicilya'ya getirilen kurutulmuş erişteler olarak kabul edilir. Erişteleri oryantal baharatlar ve baharatlarla doludur. İtalyanlar yemeği beğendi ve bunu geri almak için yola koyuldu.

italjanskaja-makarna Vidy
Yavaş yavaş, makarna anakara İtalya'ya yayıldı, iyileştirildi ve değiştirildi. Yaklaşık 14. Yüzyılda, makarna “makarna” olarak adlandırılmış, çeviride “sosuyla karıştırılmış un” anlamına gelmektedir. İtalyanların 13. yüzyılda makarnaları kurutmaya başladıklarına ve bu durumun popülaritesini daha da artırdığına inanılmaktadır. Artık makarnalar uzun süre depolanabilir, denizciler yelken açarak yavaş yavaş dünyaya yayılırlar.
Makarna tarihinde önemli 18 ve 19 asır olarak kabul edilir. 18. yüzyılda, soyluların ürünü yemesine izin veren bir çatal icat edildi. Bundan önce, sadece makarnayı nasıl kullanacaklarını bilmiyorlardı, çünkü elleriyle ortak makarna yemek sadece halk tarafından uygulandı. Ve çatala etkili bir şekilde sarılmış makarna tadı taçlanmış kafalara geldi. Ve 19. yüzyılda, mühendis Cesare Spadaccini makarna için hamur yoğurma özel bir cihaz icat etti. Makarna üretimi büyük ölçekli ve mekanize hale geliyor.

DSC_9045-1024x697
Makarnayı suda da kaynatın, 19. yüzyıldan başlayarak, pişirmeden önce, süt veya et suyu kullanıldı. Aynı dönüm noktası 19. yüzyılda makarna, domates sosuyla buluşuyor ve bu güne kadar bizi memnun eden bir tandem çıkıyor!


İtalyan makarnası için tarifler nelerdir?

Başlangıç ​​olarak, makarna için hamur yapmanın nasıl sağlanacağını, bir yemeği doldurmanın ikincil öneme sahip bir meseleyi ele almayı teklif ediyoruz. İtalyan makarnasının arıtılmasına rağmen, muhtemelen çok basit bir şekilde hazırlanır ve burada yasalar herşeyin ustaca basit olduğunu gösterir. Ancak, bazı nüanslar hala var.
Malzemeler çok basit: sadece un, yumurta sarısı ve bir tutam tuza ihtiyacınız var. Makarna için ideal un, durum buğday unudır. Onu formda tutmaya yardım ediyor. Makarnanın makarnasından pişen, asla yapışkan ve katkısız bir kütleye sahip olmayacaksınız. Sonuçta, bu un, makarnanın şeklini koruyarak gerekli hazırlığı almasına yardımcı olur - al-dente.

 • Yani, un ve yumurta sarısı alın, 100 gr un için 1 yumurta sarısı ve bir tutam tuz var.
 • Malzemeyi iyice karıştırın, bunun için bir mutfak makinesi kullanmak en iyisidir, çünkü bunu elinizle yapmak çok kolay değildir.
 • Elle karıştırılan sıkı ve elastik bir hamur olmalıdır. Çok kuru ise biraz su ilave edilebilir.
 • Bitmiş yer plastik sargıyla sarılır ve en az yarım saatliğine bırakılır, ideal olarak gece boyunca “dinlenmelidir”.
 • Hamur ince bir şekilde haddelenmiş, bir tüpe haddelenmiş ve dar şeritler halinde kesilmiştir.

Makarna Carbonara

Carbonara - klasik hamurlardan biri, makarna, pastırma, sos ve peynir karışımıdır. Geçen yüzyılın ortasında icat edildi. Onun hazırlanması için ihtiyacınız olacak:

 • Satın alınmış ve pişmiş spagetti - 200-300 g;
 • Yaklaşık 100 g domuz pastırması;
 • 4 sarısı;
 • Parmesan veya diğer sert peynir - 50 g;
 • 100 ml ağır krem ​​(% 35);
 • Sarımsak, maydanoz, biber, tuz.

makarna-karbonara-makarna-alla-Carbonara

Pişirme süreci:

 1. Zeytinyağında doğranmış domuz pastırması kızartın.
 2. Tuzlu suda spagetti eyalet al-dente kaynatın.
 3. Kremalı biber ve tuzlu yumurta, çırpma teli. Onlara rendelenmiş peynir ekleyin.
 4. Sarımsak pastırmanın kızartıldığı bir tavaya koyup biraz serpin. Aynı spagetti ekleyin ve sarımsak ile karıştırın.
 5. Kızartma tavasını ocaktan spagetti ile çıkarın, yumurtaları krema ile ekleyin ve kuvvetlice karıştırın.
 6. Pastırma, tatmak için biber ekleyin.
 7. Yemeğin üzerine rendelenmiş parmesan ve maydanoz yaprakları ile süslenmiştir.

Bolonez Makarna

Bolognese, çoğu zaman makarna ile terbiyelenmiş bir et sosunun adıdır. İsim, Bologna bölgesinden geldi - muhteşem sosu icat edildi. Bolognese makarna ile kendinizi şımartmak için ihtiyacınız olacak:

 • Kıyma - 100 gr;
 • Spagetti - 100 g;
 • Rendelenmiş parmesan;
 • Domatesler - 3 adet;
 • Bir küçük soğan;
 • Bir dilim sarımsak;
 • Kırmızı şarap - 2 yemek kaşığı. kaşık;
 • Fesleğen;
 • Domates salçası - 2 tsp;
 • Tuz, şeker.

5b806ab593b6fd27f7a96da48e06252dBöyle yemek pişirmek:

 1. Kıyma, bitkisel yağda altın olana kadar kızartılır. Sarımsak ve soğan ekleyin ve birkaç dakika daha kızartın.
 2. Kıyılmış domatesleri, domates salçasını, kırmızı şarabı, fesleği, bir tutam şeker ve tuzu ekleyin. 20-30 dakika güveç.
 3. Bu süre zarfında al-dente spagetti durumuna kadar kaynatın.
 4. Bir tabakta spagetti peyniri, et sosu ve parmesan peyniri ile serpin.

Not: İtalyanlar demokratik insanlardır. Tabii ki, kendi iyi kurulmuş tarifleri var, ama tarifinden kolayca çekilip sahip olduğunuz malzemeleri kullanabilirsiniz. Domates sosu ve İtalyan otları her zaman biraz İtalyan lezzetini ekleyecektir: kekik, fesleğen, tarhun.


Lazanya - yemek geçmişi

Lazanya, büyüleyici İtalya'nın bir başka lezzetli yemeği. Eğer lazanyayı pizza ve makarna ile karşılaştırırsanız, bu kesinlikle daha karmaşık bir yemektir. Hamur, doldurma, katmanlar, iki sos - daha fazla güç harcamalı ve bazı yetenekler kullanmalısınız.
Lazanya durumunda, İtalyanlar yine ataları olarak görülme hakkı için savaşmak zorunda kaldılar. Belki de lezzetli İtalyan atası, buğday ekmeğinden yapılan her zamanki gözleme idi. Laganon denilen bu düz kekler, antik Yunanistan topraklarında dağıtıldı. Ve Romalılar da komşularından çok sayıda Yunanlı ve ekmeği kabul ettiler. Pastayı katmanlara ayırmaya başladılar ve lagani dediler.

6034-1
Daha sonra, İngiltere ve İskandinavya yemeğin yazarlığını iddia etti. İngilizler, kral II. Richard'ın masasında, lazanya benzeri bir yemeğin 14. yüzyılın başlarında mevcut olduğu gerçeğine dayanıyorlardı. Ve tarifi, Foggy Albion'un ilk mutfak kitaplarından birinde bulunabilir. İtalyanlar imtiyazlılar: İngiliz "lazanya" ve onların yerli İtalyanları tamamen farklı şeyler söylüyorlar. İskandinavya yemeğe katılımının böyle bir onayını verdi: Vikingler bile bir tabak hazırladılar, ki bu da bir et sos ve peynir tabakası olan bir kek.
Ancak, 14. yüzyıla ait bilinmeyen bir Napoliten mutfak uzmanının mutfak kayıtlarında lazanya için bir tarif bulundu. Hamur tabakaları kaynatılmış, bol miktarda baharatla karıştırılmış ve peynirle kaplanmıştır. Çanak kulpsuz özel bir kapta fırında pişirildi. Diğerlerinden çok, lazanya tadı, Emilia-Romagna denilen İtalya'nın tarihi bölgesinin sakinleri tarafından takdir edildi. Yavaş yavaş, çanak ülke genelinde ve daha sonra yayıldı. Modern lazanya'nın ayrılmaz bir özelliği, beşamel sosudur ve bu, iyi bilindiği gibi, Fransız mutfağıdır. Bu nedenle, başka ülkelerde bulunan lazanya bile daha da lezzetli hale geldiğini düşünebiliriz!

Ev yapımı lazanya ortasında seçici odak


Evde lazanya nasıl pişirilir?

Klasik lazanya, 6'dan fazla hamur katmanına sahip olmamalıdır. Şimdi satışa özel yarı mamul ürünler - lazanya için yaprak. Bu çok uygun ve harika zaman tasarrufu sağlar. Ancak, satın alınan sayfaları güvenmiyorsanız, bunları kendiniz yapmak hiç de kolay değildir. Bunun için ihtiyacınız olacak:

 • Elde edilen un, tercihen sert kaliteler - 400 g;
 • Yumurtalar - 2 adet.
 • Soğuk su - 50 ml;
 • Zeytinyağı - 1 çorba kaşığı. Bir kaşık;
 • Bir tutam tuz, 1 çay kaşığı.

Hazırlar:

 1. Unu yüzeyde un, bir delik açın ve su, yumurta, tereyağını dökün.Salt, elastik yoğurun, sıkı hamur.
 2. Plastikle sarın ve yaklaşık 30 dakika buzdolabında bırakın.

Lazania

Hamurun ortaya çıkmasıyla birlikte, şimdi beşamel sosundan bahsedelim. Böyle zor bir isme rağmen, oldukça basit bir şekilde hazırlanır.

 • Kalın duvarlı bir tencerede 50 gr tereyağı eritin.
 • 50 gr un ekleyelim. Karışımı karıştırın, homojen olmalıdır. Klasik mutfakta tereyağ ve unun tost karışımı ru denir - bu birçok sos için temeldir.
 • 500 ml süt yavaş yavaş dökülürken, sütün tabanı sıcak ve sütün soğuk olması önemlidir.
 • Karışımı iyice karıştırın; Topaklar ve mühürler içermemelidir.
  Sosu 5 dakikadan fazla, tuz ve karabiber tadarak pişiriniz.

Lazanya için zaten iki ana malzememiz var! Şimdi bütün bunları bir araya getireceğiz, doldurmayı ekleyip bir İtalyan yemeği alacağız. İhtiyacınız olan şey:

 1. Lazanya için hazırlanmış, hazır veya satın alınmış levhalar;
 2. beşamel;
 3. Doldurma: domuz ve sığır eti karışımı - 500 g;
 4. Soğanlar - 1 adet;
 5. Rendelenmiş Parmesan - 50 g;
 6. Domates salçası, patates püresi veya pastırmalı domates - 500 g;
 7. Zeytinyağı, karabiber, tuz, fesleğen, maydanoz.

ricotta peynir ve ıspanak ahşap masa üzerinde lezzetli ev yapımı lazanya

Adım adım talimat:

 • Bir tavada altın rengine kadar kızartın.
 • Soğan için kıyılmış et ekleyin, hazır olana kadar kızartın. Kıyma tuzu ve biberi.
 • Neredeyse hazır doldurma domates veya domates salçası ekleyin. Atık sıvı buharlaşıncaya kadar 10 dakika daha haşlayın. Son sezonda fesleğen ve maydanoz ile.
 • Lazanya toplamaya başlıyoruz. Dikdörtgen derin şekli yağla yağlar, ilk hamur tabakasını dibe koyun ve beşamel ile dökün.
 • Sosu üzerinde et doldurulur ve başka bir tabaka ile kaplanır. Böylece tüm tabakaları belirleyip istenen yüksekliğe ulaşana kadar devam ediyoruz.
 • Üst lazanya rendelenmiş parmesan serpin. 190 derece bir sıcaklıkta 30 dakika pişirilmiş çanak. İlk 20 dakika, lazanya ile formun folyo ile kaplanması arzu edilir.

Risotto'nun Tarihi

İtalyanlar ünlü gurmelerdir. Ulusal mutfağında ne yoktur. Ve bu güneydeki insanlar da pirinci sever. Eğer pirinç ve İtalya'dan bahsediyorsak, risottoya vardığımızı tahmin etmek kolay. Bu yemeğin tarihini anlamak kolay değildir - köprünün altından çok fazla su akmıştır, ancak risotto hakkında birçok güzel efsane ve efsane vardır.
Risotto'nun sadece Arap köklerine sahip olması gerektiğine inanılıyor. Her şeyden önce, orada pirinç yemekleri özellikle saygı duyuldu. İtalya'da, pirinç sadece 14. yüzyılda yetiştirildi ve muhtemelen bu süre İtalyan risotto'nun “doğum günü” olarak kabul edilebilir. Bir versiyona göre, yemek şans tarafından ortaya çıktı. Pirinç çorbasını pişiren, hiç yemek yemeyen bir aşçı, yemeği tamamen unutup gitti. Geri döndüğünde, tüm et suyu kaynatıldı, ama pirinç güzelce buğulama, çok hassas ve lezzetli oldu. Büyük olasılıkla, hikaye 14-15 yüzyılda gerçekleşti.

b7378e07
Milano'nun Risotto'sunda da bir efsane var. Ona göre, bir sanatçı, Valerio'nun vitray boyama ustası, safranı boyaları için bir renklendirici malzeme olarak kullandı. Duomo mi Milano Katedrali'nin vitray pencerelerinde çalışırken, çalışkan usta öğle yemeği molasını iş ile birleştirdi. Sonuç olarak, boyalar için tasarlanmış bir safran kavanozu ters çevrildi ve içeriğindeki tabakanın üzerine, pilavın sağ tarafında olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda pirinç elde eden renk ve tat, Valerio'yu ve etrafındaki herkesi hoş bir şekilde şaşırttı! Ünlü yemeğin nasıl göründüğü budur - Milanese risotto safranlı.
Daha sonra, Apennines'in her bölgesi risotto için "kendi" reçetesini aldı. Birisi özellikle etli pilav, fasülye veya şarabı olan biri ve deniz mahsulleri severdi. Özellikle 1800'lerde risotto son şeklinin elde edildiğine inanılıyor.


Risotto Tarifler

Risotto zaten yüksek pizzaya işaret ediyor, aksine, aynı pizzadan. Bu yemeği hazırlamak için, tüm pirinç çeşitleri uygun değil, sadece:

 • Vialone nano;
 • Arborio;
 • Carnaroli.

İçinde gerekli sertliği koruyan bu çeşitler, bu nedenle uygun risotto için gereklidir. İtalyan yemekleri pişirirken size yardımcı olacak bazı sırlar var.

 • Çok fazla ilave malzeme kullanmayın, pirinç yemeğin kralıdır.
 • Risotto için pirin yıkanması gerekmemektedir, su ile temasın pirin istenilen kıvama ulaşmasını önleyeceğine inanılmaktadır.
 • İtalyanlar, kalın bir tabana sahip bir dökme demir tencerede risotto pişirir ve yemeği tahta bir spatula ile karıştırın. Benzer bir envanteriniz olması arzu edilir.
 • Zeytinyağı, risottoya eklenmez, ancak sadece kremsidir, İtalya'nın kuzeyinde, risottodan gelen zeytin ağaçları asla büyümüştür.
 • Risotto hazırlanmasından hemen sonra yenmesi gerektiğine inanılmaktadır. Ertesi gün, hiç bir risotto olmayacak ve bu yüzden onu gelecekteki kullanım için hazırlamayacaksınız.
 • Risotto 17 dakika pişirilen bir yemektir, bu yüzden mutfakta zamanlayıcı size zarar vermez.
 • Safran genellikle risottoya eklenir ve bu dünyadaki en pahalı baharatlardan biridir, ancak 40 gr risotto için 1 gr safran yeterlidir.

b04d56d3


mantar Risotto

Bugüne kadar, risotto tarifleri inanılmaz derecede çoktur. Et, deniz ürünleri, mantar ve sebzeler pirinç için dolgu maddesi olarak kullanılır. Çorba veya şarapta pirinci buharlaştırın. Kısacası, çeşitlilik etkileyici. Henüz risotto ile aşina olmayanlara mantarla risotto için basit bir tarifte durmanızı tavsiye ediyoruz:

 • 300 gram pirinç arborio;
 • 300 g petrol;
 • 100 gr tereyağı;
 • 1 litre tavuk suyu;
 • 200 litre beyaz kuru şarap;
 • 1 soğan;
 • Bir bıçak ucunda bir tutam tuz, safran.

RizottoYemek pişirme

 1. Şişene kadar kalın duvarlı bir kase soğanda tereyağı kadar kızartın.
 2. Fazla sıvı kaynatıncaya kadar yağları ekleyin ve kızartın.
 3. Pirinci ekleyin ve karışımı 2-3 dakika karıştırmaya devam edin, sürekli karıştırın.
 4. Pirinç suyu ve şarabını dökün, kapaksız güveçte devam edin. Her zaman pirinç karıştırmak önemlidir. Sıvı yarıya kadar buharlaştığında, tabağı tuzlayın ve safran ekleyin.
 5. Al dente'ye pirinç kaynatın.

Tavuk Risotto

Malzemeler:

 • 350 gram pirinç arborio;
 • 400 gr tavuk fileto;
 • 1.2 litre tavuk suyu;
 • 200 gram konserve mısır;
 • Bulgar sarı biber - 1 adet.
 • 100 g Parmesan;
 • 30 gr tereyağı;
 • 2 soğan;
 • 200 ml beyaz yarı kuru şarap;
 • Tuz, karabiber, safran.

O-Rizotto-s-kuricej-ovoshhami-i parmezanom

Nasıl pişirilir:

 1. Eritilmiş tereyağında, soğanları saydamlığa kadar kızartın, ardından ince kıyılmış filetoları ekleyin.
 2. 2-3 dakika sonra, tavuk beyaza döndüğünde, tatlı biberler ekleyin, küpler halinde kesin.
 3. Sürekli karıştırarak başka bir kaç dakika pişirin, safranlı mevsim.
 4. Pirinç ekleyin, 2-3 dakika kızartın, tuz ekleyin ve şaraba dökün.
 5. Şarap pirinci üzerine eşit olarak dağıtıldıktan sonra, kısımlarda sıcak et suyu dökmeye başlarız.
 6. Mısırlı pilav ekleyin. Çanak her zaman karıştırın, biber ve gerekirse tuz ekleyin.
 7. Çanak neredeyse hazır olduğunda, rendelenmiş parmesan ekleyin.

İtalyan Tatlı Çeşitleri

Meze ne kadar mükemmel olursa olsun, salata ya da ana yemek ne kadar eşsiz olursa olsun, tatlı olmadan, yiyen memnun kalmayacaktır. Tatlıya yemek için bir son verir ve bu nedenle tüm mutfak genel izlenim genellikle tadı bağlıdır. Şüphesiz, tiramisu en meşhur İtalyan tatlısı olarak kabul edilir. Bu incelik karakterize etmek için o kadar basit değil: havadar doku, narin tadı, kahve notları. Tiramisu - ruhlu bir tatlı.
Bu büyülü tatlı, muhtemelen, Toskana'dan Cosimo de Medici'den gelen Archduke'nin Siena'yı ziyaret ettiği 17. yüzyılda ortaya çıktı. Archibi'nin tatlılara olan tutkusunu bilen yerel şefler, orijinal bir şey icat etmeye çalıştılar. Sonuç olarak, efsane tatlı ortaya çıktı, daha sonra "duke's soup" adı altında servis edildi. Tatlı yakalandı, ama isim değil.

Tiramisu
Hassasiyeti deneyen kişiler, ruh halini yükselttiğini ve hatta cinsel çekime neden olduğunu ve bu yüzden yeni bir isim - tiramisu, çeviride "beni kaldır" anlamına gelen "beni yukarı kaldır (neşelendir") ifadesinin ona daha çok yaklaştığını kaydetti. Başka bir versiyona göre, tiramisu'nun tarifi birçok İtalyanın kahvede kurutulmuş bisküvilere daldığı için ortaya çıktı. Ancak bütün bunlara rağmen, birçoğu tiramisu'yu genç bir yemeğe dönüştürmeyi düşünüyor ve hikayesi özellikle tatlıya olan ilgiyi pekiştirmek için icat edildi.
Ancak, İtalyanlar tek başına tiramisu ile övünemez. Onların cephanelik hafif, narin ve ağız tatlısı içinde erime vardır - panna cotta.Piedmont panna cotta'nın doğum yeri olarak kabul edilir, çünkü onlar uzun zamandır tatlı ve kremalı ve balık kollajenine dayalı bir tatlı hazırladılar. jelatin henüz. Narin tatlı mükemmel tamamlanmış şarap ve taze meyve. Tam anlamıyla, panna cotta “haşlanmış krem” olarak tercüme edilir.

de436da79158356772c5df9c188eb947


Lezzetli İtalyan Tatlı Tarifleri

Tiramisu

Tiramisu enfes ve aristokrat bir tatlıdır. Yine de evde pişirmek kolaydır. Bunun için ihtiyacınız olacak:

 • 100 g şeker;
 • 4 yumurta, sadece yumurta sarısı gerekli olacak;
 • 500 g Mascarpone;
 • 300 g Savoyardi kurabiyeleri;
 • 20 g rendelenmiş çikolata;
 • 450 ml kahve, tercihen espresso.

Yemek pişirme:

 1. Güçlü kahve demleyin, isterseniz biraz brendi veya tatlı likör ekleyebilirsiniz.
 2. Bir karıştırıcı ile, beyaza kadar sarısı ve şekeri yedirin. Mascarpone'a girin ve dövmeye devam edin. Kalın, hamursu bir kütle yapmalıdır.
 3. Formu yüksek taraflarla alın ve alt kısımda biraz krema dağıtın.
 4. Savodanları kremaya koyup, kahve içerisine daldırın. Çerezler iyice ıslatılmalıdır, ancak yumuşamamaktadır.
 5. Bir kat kat kremayı başka bir kat kat ile kaplayın ve üzerine bir başka bisküvi katın.
 6. Sonuç olarak, 2 katman Savoyardi ve üç kat krem ​​almalısınız. En üstteki krem ​​tabakası, rendelenmiş çikolata veya kakao tozu ile bolca dökülür.

Tiramisu Kek

Tiramisu için Savoyardi de kolayca kendi başınıza hazırlanabilir. atın:

 • 3 tavuk yumurtası;
 • 100 g şeker;
 • 90 gram un;
 • Bir tutam tuz, pudra şekeri.

Böyle yemek pişirmek:

 1. Soğutulmuş yumurtaları alın ve beyazları sarısından ayırın. Sarının 2 / 3'ünü yumurta sarısı ile yedirin.
 2. Karışıma yavaş yavaş un ve tuz ekleyin.
 3. Ayrı bir şekilde, kalın bir köpüğün içinde beyazları yenin ve yumurta sarısı ile birleştirin. Köpüğün düşmesini önlemeye çalışın.
 4. Elde edilen kütleyi bir hamur torbasına aktarın ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda hamur şeritlerini sıkın.
 5. Pudra şekeri ile gelecekteki kurabiyeleri serpin ve 10 dakika bekletin. Sonra pudra ile tekrar serpin ve fırına gönder. 180 derecelik bir sıcaklıkta pişiriyoruz.
 6. Biten çerezleri fırından çıkarmak için acele etmeyin, soğumaya bırakın.

Tiramisu


Panna cotta çilek ile

En hassas İtalyan panna cotta için ihtiyacınız olacak:

 • Yağlı krema (% 36) - 500 mi;
 • Taze çilek - 500 g;
 • 8 g jelatin, tercihen tabaka;
 • Şeker - 180 g;
 • Vanilya podu.

Pişirme süreci:

 1. Jelatin soğuk su ile doldurulur ve 15 dakika bekletilir.
 2. Çilekleri yıkayın, kurulayın, sapı çıkarın. Çilekin bir kısmı iri doğranmış ve ikincisi bir karıştırıcı ile ezilir.
 3. Krema şekerle karıştırılır ve ateşe verilir. Vanilya kabuğundan tohumlar çıkarılır ve krema ile bir tencereye konur. Krem kaynar yanmaz jelatin ekleyin ve ısıdan çıkarın. Jelatin tamamen eriyene kadar kremayı karıştırmaya devam edin.
 4. Doğranmış ve doğranmış çilekleri ekleyin, panna kotta dökün ve 2-3 saat buzdolabına koyun.

panna cotta-4

Bir tatlı teneke ya da kaseler ve plakalar üzerinde olabilir servis yapın. Tatlıyı çıkarmak için, formun tabanı sıcak suya indirilir, panna cotta'nın kenarı bir bıçakla dikkatlice ayrılır ve daha sonra keskin bir hareketle tatlı bir tabağa çevrilir. Taze çilek ve nane ile dekore edilmiş servis yapın. Çilek yerine mevsim için herhangi bir meyveyi ya da en sevdiğin ürünü kullanabilirsin!

Afiyet olsun!

Related news

İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir image, picture, imagery


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 23


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 37


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 68


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 92


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 17


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 84


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 43


İtalyan mutfağı: ne olduğu ve İtalyan mutfağı en iyi tarifleri ile ne yenir 38