2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar

2019 yılına kadar, Moskova metrosunu genişletmek ve 15 yeni istasyon açmak planlanıyor, bu yüzden size Moskova metro haritasındaki değişiklikleri anlatmak istiyoruz. Dört tanesi Sokolnicheskaya hattını genişletecek, geri kalanlar Üçüncü Değişim Devresine devam edecek. Buna ek olarak, 2019'da Mytishchi'deki Moskova metro hattının inşasının başlaması bekleniyor. Muhtemelen Medvedkovo'dan Kaluga-Riga hattı uzayacak. Yeni istasyonlar Chelobitevo ve Mytishchi olarak adlandırılacak.

Sokolnicheskaya hattı

2019 Moskova metro planına göre, bu şube 9.4 km daha uzun olacak. Böylece, Novomoskovsk idari bölgesinin Moskova ve Sosenskoye belediyelerinin ulaşım iletişiminde önemli bir iyileşme bekleniyor ve 200.000'den fazla nüfusu olan bir toplam nüfus var. Burada “Salaryevo” nun güneyindeki 4 istasyonu açmamız gerekiyor: “Olkhovaya”, “Prokshino”, “Stolbovo”, “Filatov Lug”.

Metro

 1. KızılağaçADC "Kommunarka." "Alder", yeraltı yapısı olarak tasarlanmış, tek lobisi yükseltilmiş yaya geçidi olan tek bir yapı olacak.
 2. ProkshinoAynı adı taşıyan köyün yakınında tasarlanmış, birkaç yıl içinde Troitsky şehri ile tramvay hattını bağlamak mümkün. Projeye göre, yeraltı temelli tek giriş kapısı, Prokshino'ya 100.000 yolcu / gün (10.000 kişi / s - sabah pik yükü) kapasitesi sunacak.
 3. "Stolbovo"2019 yılında Moskova metrosunun genişletilmesi tasarımına özel bir rol verilmiştir. Bir giriş grubu Stolbovo'dan Novatorov Caddesi - Kommunarka İdari ve İş Merkezi'nin gelecekteki çizgisine geçiş ile birleştirilecektir. İkinci lobi yeraltı yaya geçidi ile tek bir yapı olacaktır.
 4. Filatov Meadowzemin yapısı olarak tasarlanan tek lobi, aynı adı taşıyan bahçe derneklerinden çok uzak olmayan yaya geçidi olan tek bir yapı olacak.

İndirmeyi teklif ediyoruz2019 yılında komple metro haritasıpdf formatında:

Üçüncü Transfer Devresi

Moskova metro genişletme planına dayanan 2019 programı, Üçüncü Değişim Devresi'nin oluşumunu devam ettirmek için tasarlanan 11 yeni istasyonun ortaya çıkmasını öngörüyor.

 • "Aminevskoe otoyolu"Sokolnicheskaya, Arbatsko-Pokrovskaya şubelerinin güneyindeki yolcu trafiğini azaltmalı. Birkaç yıl sonra, "Aminevskoye Otoyolu" ile Moskova Demiryolu'nun yeni istasyonu (Kiev istikameti) birleştirilmeli ve buna ek olarak bir ulaştırma kavşağı merkezi tasarlanmalıdır. "Aminevskoe otoyolu" - "Mozhaiskaya" segmentinde proje, çift hatlı bir tünelin yapımını sağlayarak, trenlerin her iki yönde aynı anda hareket etmesini sağlıyor. İki giriş grubu inşa edilmesi planlanıyor, günlük iş hacmi 230.000 yolcu olacak (saatte 23.000 kişi - sabahın en yoğun saatleri).
 • VorontsovskayaVorontsovo sanayi bölgesi topraklarında yer alacak ve 44 bin yerel sakinyle ulaşım bağlantılarının yanı sıra merkezi transfer merkezlerinin yolcu trafiğini de azaltacaktır. Kaluzhskaya Kaluga-Riga hattının kuzey lobisi ile bir kavşak ile birbirine bağlanan iki yer altı giriş grubu tasarlandı.Vorontsovskaya, başkentin Obruchevsky ilçesinin ulaşım iletişimini geliştirmeyi ve ek olarak çevresel seviyeyi önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor. Prospect Vernadsky ve Obruchevsky bölgelerinde trafik akışını azaltarak kirlilik.
 • "Michurinsky prospekt"ul kesiştiği yerde. Udaltsova-pr. Michurinsky, böylece Ochakovo-Matveyevskoye bölgesinin ulaşım çekiciliğini arttırıyor. 40 000 metrekareden fazla büyük bir ulaştırma kavşağı hub alanı oluşturulması planlanmaktadır. m. ve günlük 400.000 yolcu kapasitesi (23.000 kişi / saat - sabahın en yoğun saatleri). "Michurinsky Caddesi" nin inşası, 2 lobilere dayanmaktadır: Yeraltı ve yer üstü, Kalininsko-Solntsevskaya şubesinin "Michurinsky Caddesi" ile bir yaya köprüsü ile birbirine bağlanmıştır. Keşfin, karayolu trafiğinde önemli bir azalmaya ek olarak, merkezi transfer göbekleri ve Sokolnichesky ve Arbatko-Pokrovsky alanlarının güneyindeki yükü azaltacağı tahmin edilmektedir.
 • "Mnevniki"kuzey Mnevnikovskoy taşkın yatağında yer almaktadır. İstasyon ile Filevsky Parkı civarında bulunan Spor Parkı (Krylatskoye) ile bağlantı kurmak için Moskova Nehri üzerindeki köprü geçişleri projesi geliştirildi. Mimari tasarımın sonuçlarına göre iç tasarımın tasarımı seçildi.
 • "Vernadsky Caddesi"ul kesişiminde planlanmış Udaltsova-pr. Vernadsky. Yer altında 2 giriş grubu var, kapasiteleri 350.000 yolcu / gün olacak (23.400 kişi / s - sabah pik yükü). Birkaç yıl içinde, bir transfer merkezi yaratılması “Pr. Vernadsky ”, Moskova Devlet Üniversitesi'nin ulaşım erişilebilirliğini önemli ölçüde artıracak. Buna ek olarak, metro açılışı, 2019'da merkezi transfer göbeklerinin ve Sokolnicheskaya ve Arbatsko-Pokrovskaya şubelerinin güneyindeki iş yükünü azaltmak için tasarlanmıştır.

2019'da Moskova metrosunun üçüncü değişim devresi

 • "Rzhevskaya"Riga Meydanı'nda yer alacak olan projeye göre, iki lobilerin yer altına alınması, Kaluga-Riga hattına Riga hattına aktarılması, Kursk-Riga ve Kursk-Smolensk çaplarına çıkış yapılması planlanıyor. Moskova Demiryolu, Ekim Demiryolu için.Mimari rekabetin sonuçlarına göre tasarım seçilecektir. 2019 yılında Moskova haritasında Rzhevskaya metro istasyonunun görünümü, Lublin-Dmitrov, Kaluga-Riga şubelerinin kuzey-doğu kısmındaki yükü azaltacak, buna ek olarak, Maryina Roshcha ve Meshchansky arasındaki ulaşım bağlantılarını kolaylaştıracak. ilçeler, aynı zamanda karayolu taşımacılığının hareketini azaltarak başkentin kuzeydoğusundaki çevresel durumu iyileştirirken.
 • Zyuzino(muhtemelen "Sevastopolsky Caddesi" adı) Sevastopolsky Cad. Kakhovka böylece bölgedeki nüfusu 105.000 nüfuslu Zyuzino ve Cheryomushki'ye hizmet edecek. Proje, yer altında 2 giriş grubunun inşasını öngörmekte, kapasite 150.000 yolcu / gün (15.000 kişi / saat - sabah pik süresi) olacaktır. Zyuzino istasyonunun 2019 yılında açılması, Zyuzino, Cheryomushki ve Obruchevsky bölgelerinde araç trafiğini% 10-15 oranında azaltarak sermayenin güney-batı kesimindeki çevresel durumu iyileştirecektir. Ayrıca, Serpukhovsko-Timiryazevskogo, Kaluzhsko-Rigaskogo yönlerinin güneyinde iş yükü azalacaktır.
 • "Stromynka"Sokolniki Parkı'nın girişine uzak olmayan Sokolnicheskaya Meydanı'nda yer alacak. Yer altında iki adet vestibül ile donatılmış olacak ve Sokolniki Sokolnicheskaya hattına bir geçitle bağlanacaktır. 2019 yılında Moskova haritasında "Stromynki" nin görünümü, Kaluga-Riga, Arbat-Pokrovskoe yollarının boşaltılmasına ek olarak, Sokolnikov'un taşımacılık cazibesini artıracaktır. Tasarım, mimari yarışma sonuçlarına göre seçilecektir.

Metro istasyonu Stromynka 2019

 • "Sokak Halkının Milisleri"Marshal Zhukov Ave. Halkın milisleri iki yeraltı giriş grubuyla donatılacak.
 • "Sokak Yenilikçisi"Leninsky Prospekt-ul kesişiminde planlandı. Yenilikçiler. “Novatorov Sokakları” nüfuz alanı nüfusu yaklaşık 115.000 nüfusa sahip olan Obruchevsky ve Prospekt Vernadsky ilçelerine ulaşımın erişilebilirliğini artıracağı tahmin edilmektedir. Yeraltındaki iki giriş grubu 570.000 yolcu / gün (56.700 kişi / s - sabah zirve zamanı) verim sağlayacaktır. 2019 Moskova metro haritası üzerindeki istasyonun görünümü, merkezi transfer merkezlerini ve Serpukhovsko-Timiryazevskaya ve Kaluzhsko-Rizhskaya şubelerinin güneyini kaldıracaktır. Gelecekte, Kommunarka köyüne 19 km'lik bir metro hattının inşası düşünülüyor.
 • SheremetyevskayaMarina Korusu Beşinci Geçidi yakınında projelendirilmiştir; Lyublinsko-Dmitrovskaya şubesinin Maryina Roshcha'ya geçiş için ekipman sağlanmıştır. İki yeraltı giriş grubu günlük 272.000 yolcu trafiğine hizmet edebilir (saatte 27.000 kişi - sabahın en yoğun saatleri). Bu da Marina Korusu'nun ulaşım çekiciliğini arttıracak ve bu da Lublin'in iş yükünü azaltacaktır. Dmitrov, Kaluga-Riga şubeleri. Mimari rekabetin sonuçlarına göre tasarım seçilecektir.

Mytishchi üzerinde metro

Görüşmelerden birinde, Andrey Bochkarev Moskova ve Mytişçi'yi birbirine bağlayacak olan metro hattının projesinin 2019 yılında uygulanmaya başlanacağını söyledi.

Moskova metrosunun uzun vadeli kalkınma planına göre, bu yönde Kaluga-Riga hattı genişletilmelidir. İnşaatçılar mevcut Medvedkovo'dan sonra iki istasyon daha eklemek zorunda kalacaklar:

 1. Chelobitevo;
 2. Mytischi.

Bu planın gelişimi 2011'den beri devam etmektedir. Ancak, şubenin sermayenin ötesine geçmesi gerekliliği nedeniyle, proje uygulaması pek çok bürokratik engelle karşı karşıyadır.


Related news

2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar image, picture
2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar 74


2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar 85


2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar 20


2019 yılında Moskova metro haritası: yeni istasyonlar 36