2019 yılında metro istasyonu "Belomorskaya" yapımının sonu

Bu metro istasyonu, belki de yaratılışının en tartışmalı, karmaşık ve ilginç hikayelerinden biri. Başlangıç ​​olarak, başkentin kuzeyi her zaman genel olarak ulaştırma politikasının iyi bir şekilde uygulanmasını sağlamamıştır ve bu yerlerin, yerleşim yerlerinin ve genel organizasyonunun gelişim planına ilişkin herhangi bir düzen hakkında konuşmak oldukça zordur.

Geri Çağırma, "Beyaz Deniz", Sol Banka bölgesinde, "Khovrino" ve "Nehir İstasyonu" son şubesi arasında, aynı adı taşıyan caddenin hemen altında, Zamoskvoretskaya hattında yer alacaktı.

Ve, görünüşe göre, 2019'un başında, biz hala çok sert olan Belomorskaya'nın keşfini bekliyoruz ve ilişkisinde ayrıntılara aşina olmayanlar için, elbette, biraz alıntı yapmaya değer. Şüphesiz, yararlı ve onun hakkında ilginç bilgiler.

"Her şeyin nasıl başladığını hatırlıyor musun? .."

Böylece, Gorky yarıçapının ikinci aşamasının devreye alındığı zamanda bile - otuzlu yılların sonunda, planlar Sokol istasyonundan şubeyi uzatmaktı. Elbette, hiç kimse, zaman içinde, Leningrad otoyolunun çizgisi boyunca açıkça ilk pasajından nasıl ayrılacağını hayal edemezdi.

Metro istasyonu "Belomorskaya" 2019

Sonra hattın doğrudan Khimki yoluna gideceğini düşündüler ve bu projeden sonra üç istasyonun ortaya çıkması gerekiyordu: Khimki, Severny River Station ve Bratsevo. Planlanan st. Belomorskaya, elbette düşünceler vardı, ama orada metro yoktu. Savaş yılları elbette bu planları erteledi, ancak 1947'de bir kez daha onaylandılar.

İlk kez, sadece geç ellili yıllarda Belomorskaya sokağındaki bir istasyon ihtiyacından bahsetmeye başladılar - daha sonra Moskova metrosunun gelişim planlarında ortaya çıktı. Önümüzdeki yedi yıl boyunca - 1959'dan 1965'e kadar - Gorky yarıçapının aklına getirilmesi bekleniyordu ve özellikle “Nehir İstasyonu” ile tamamlanacaktı.

Bu düşüncenin uygulanması, Zamoskvoretsko-Gorkovskaya şubesinin son tasarımında, sonunda üç yeni istasyonla sonuçlandı: "Nehir İstasyonu", "Su Stadyumu" ve "Voikovskaya".

Yetmişli yıllarda, Zamoskvoretsky alanını "Sol Banka" ya yükseltmek fikri doğdu. Plan, söz konusu istasyonun yanı sıra, “Ul. Dybenko "ve" Beyaz Deniz ". Ama Temiryazev-Serpukhov hattı ile acilen ilgilenme ihtiyacı bu fikri raftan itti.

Metro

Yetmişli yılların sonlarında, Birlik'in çöküşünden hemen önce, inşa etme kararı da yapılmadı ve doksanların başlarında, Sol Banka olmadan yapılması mümkün olduğuna karar verdiler ve tüm site Dybenko ile tamamlandı. Doğru ve bu sefer - şimdiye kadar sadece kelimelerle.

Bölgelerin 2007 yılına kadar genişlemesi, hattın Levoberezhny ve Khovrino'ya doğru uzatılmasına yönelik çalışmalara devam etmesine yol açmıştır. Dybenko ve Belomorskaya'nın 2015 yılına kadar tamamlanabileceğini düşündük, ancak mevcut durum kendi ayarlamalarını yaptı. 2011 yılında Büyükşehir Belediyesi bu istasyonların işletmeye alınma tarihlerini resmileştirdi - bu 2014-2017 için planlandı.

Ancak, Mayıs ayında, zaman Aralık 2019 kadar kaymıştır. Sonra tekrar çabuk inşa etmeye karar verdi - 2014 sonunda "Beyaz Deniz" açmak için maksimum ... Sonra bir yıl taşındı ... Sonra Yine ... Her sene, yetkililer halkı “Belomorskaya” nın inşası hakkında başka bir “haber” ile besledi, fakat gerçekte proje 2014'te geri çekildi ve sözde gönülsüzlükle kapandı. “sakinlerin” ikamet yerinde görmeleri.

Gerçek sakinler nihayet toplandıklarında, imzalar, pomat ve inşa edilmesi gerektiğinde ısrar ettiler, her şeyin olacağına söz verdiler ve gerekli olacaktı. Ancak, 2018'de işe başlayacaklar - daha önce değil! Zamanla, kamu hala dodavil belediye başkanı ve 2016 yılında resmi "yeşil ışık" verilen inşaatı açıkladı. Açık, 2018'in başına kadar söz verdi. Sonra - 2019'da ... Ama her şey tam olarak çözülmüş gibi görünüyor ve son tarih gerçekten alakalı.

Olacak mı?

istasyon inşaatı

Yakın zamana kadar inşaat hakkında konuşmak sadece popülist sohbet vardı, o zaman, belki, neyse ki, kesinlikle herhangi bir projeyi iyice yeniden yapmaya gerek yoktu.

İstasyon "Beyaz Deniz", "yukarıdan aşağıya" ilkesine dayanarak yeni teknolojiler geliştirmeye karar verdi. 2017 yılının başında, bir inşaat şirketinin seçimi için açık bir ihale ilanı açıklandı ve yaptığı iş için tahmini toplam 5,77 milyar oldu. Beklenen şey, Stroygazconsulting'in (KMS şirketi) beyni.

Tam anlamıyla yıl boyunca, istasyonun yarısının hazır olduğunu ve yolun tamamlandığını, böylece Khovrino'nun herhangi bir kısıtlama olmaksızın başlatıldığını bildirdi. Aynı zamanda, komplekste mimari ve bitirme çalışmaları yürütülüyor ve geliştirici programa uymaktan daha fazla olduğunu garanti ediyor.

Tasarım ve altyapı

Metro istasyonu "Belomorskaya" 2019

Mimari çözüme göre, sütunlar ve ada tipi bir platform ile klasik iki-aralıklı bir proje seçildi ve ikincisinin genişliği on metre için sağlandı. Nesnenin jeolojik keşif verisine, dalın kendisine ait özelliklerine ve inşaatı mümkün olduğunca ucuz hale getirme arzusuna dayalı olarak, mortgage uygulanacaktır.

Tasarım, gece, deniz ve karda gökyüzünü simgeleyen hakim koyu mavi, yeşil ve beyaz tonlarla aynı coğrafi alanın tarzında duracak. Polotsk'un kar beyazı mermer ile tüm duvar ve sütunları bitirmesi planlanıyor; sütunlar arasındaki duvarlar boyunca mermer banklı nişler düzenlenecektir.

Ayrıca, kuzey manzaraları, Kizhi Müzesi'nin manzaraları ve Solovetsky Manastırı'nı betimleyen birkaç mozaik panel ile istasyonu süslemeyi düşünüyorlar. Katta granit döşenecek ve asma tavan deniz tonlarında yapılacaktır. dalgalar ve aynı şekilde. Ve iz duvarında, istasyonun adı yeşil bir şerit boyunca serbest bırakılacak ve beyaz ve koyu mavi bölümler çerçevelenecektir.

metroda turnike

“Belomorskaya” dan, Smolny (güney cephesi) ile kesiştiği alanda aynı adı taşıyan caddeye, çıkışının mevcut taşıma duraklarına doğru yönlendirilmiş bir yaya geçidi vasıtasıyla ulaşması mümkün olacaktır. .

Giriş ve çıkış için ayrı akışlar planlanıyor ve lobinin her bir bölümünden platforma bir çift yürüyen merdiven çıkacak ve artan ihtiyaçlara sahip yolcular için bir asansör açılacak.

Zemin cephelerinin ağırlıklı olarak beyaz ve yeşil renkte malzemelerle dekore edilmesi planlanıyor. Lobi, yeşil Ural bobinlerin emprenye edildiği beyaz mermerlerle süslenecek. Tavandaki aydınlatma LED'tir ve şeklindedir, kuzey ışıklarının görüntüsüne gönderilir.

İstasyonun en yoğun saatlerde de dahil olmak üzere 90-110 bin kişi için günde 12 ila 13 bin arasında yüklenmesi planlanıyor. Gelecekte, “Belomorskaya” ya ikinci bir lobi eklenecektir. Ayrıca, çok uzak bir gelecekte, buradaki organizasyon, gelecekteki Molzhaninovskaya hattına bağlanan bir güzergahtır.

Related news

2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu image, picture
2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu 82


2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu 91


2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu 82


2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu 26


2019 yılında Belomorskaya metro istasyonu inşaatının sonu 10